O czym napisać własną książkę?

O czym napisać własną książkę?

Uważasz, że masz wysoko rozwinięte zdolności literackie i chciałbyś je wykorzystać? Świetnym pomysłem będzie zatem napisanie i wydanie własnej książki. Nie wiesz jednak, jakiej tematyce ją poświecić i który gatunek literacki wybrać? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł jest dla ciebie! Podpowiadamy!

Praktyczny poradnik

Jeśli dysponujesz rozległą wiedzą w jakiejś tematyce i rozważasz napisanie własnej książki, świetnym pomysłem w twoim przypadku może być napisanie autorskiego poradnika. Tego typu książki są niezwykle popularne wśród odbiorców, ponieważ niosą określoną wartość i mogą pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu lub po prostu w rozwinięciu własnych umiejętności. Jakie poradniki są obecnie najchętniej kupowane? Przede wszystkim te poświęcone konkretnej specjalizacji, czyli poradniki branżowe. Poza tym czytelnicy chętnie sięgają po pozycje na temat rozwoju osobistego, dbania o dom, zdrowego żywienia, związków i relacji międzyludzkich, podróżowania czy oszczędzania. Jak widzisz, możliwości w tym zakresie masz naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, w czym czujesz się naprawdę dobrze!

Biografia znanej osoby

Książki biograficzne to kolejny gatunek, którego popularność stale rośnie. Czytelnicy wprost uwielbiają poznawać historie znanych i cenionych osób. Napisanie biografii nie jest jednak prostym zadaniem. Konieczne jest bowiem zebranie wielu informacji na temat konkretnej postaci, zbadanie wielu źródeł i zebrania tych szczegółów jej życia, które będą najważniejsze z punktu widzenia opowiadanej historii. Wszystko to trzeba następnie skrupulatnie opracować i opisać w przyjazny dla potencjalnego czytelnika sposób. Praca nad książką biograficzną może ci zatem zająć wiele miesięcy, a nawet lat! Jeśli jednak wybierzesz odpowiednią osobę i podejdziesz do tematu z należytym zaangażowaniem, możesz odnieść prawdziwy literacki sukces.

Klasyczna powieść

Jeśli masz bujną wyobraźnię i lubisz snuć ciekawe historie, dobrym wyborem może być napisanie klasycznej powieści. Może mieć ona zabarwienie romantyczne, obyczajowe, komediowe czy kryminalne. Wszystko zależy od tego, która tematyka jest najbliższa twojemu sercu. Pamiętaj, że w przypadku powieści konkurencja jest naprawdę ogromna. Jeśli chcesz, aby twój tytuł wyróżnił się na tle innych, musisz zadbać o wszystkie detale, łącznie z okładką. Twoja książka musi być również dobrze napisana i budować napięcie, aby czytelnicy rzeczywiście chcieli ją przeczytać. Zastanawiasz się, ile kosztuje wydanie książki tego typu? To zależy przede wszystkim od wybranego modelu wydawniczego.