Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Świat stoi przed nami otworem. Dotyczy to praktycznie każdego aspektu życia, w tym również tego urlopowego. Bez cienia wątpliwości możemy jednak stwierdzić, że w naszym kraju także mamy mnóstwo wyjątkowych miejsc, w których kilka dni odpoczynku będzie smakować wyjątkowo. W końcu przekrój możliwości jest bardzo szeroki – góry, morza oraz oczywiście jeziora.

Północno-wschodnia część kraju

Cisza, spokój na tarasie, a w ręku gazeta – Warmia i Mazury przyciągają dziesiątki tysięcy turystów, którzy pragną właśnie tego typu wypoczynku. Pozwalają na to niesamowite wręcz warunki. Kraina Tysiąca Jezior daje nam przekrój przeróżnych aktywności nad akwenami wodnymi, z których możemy skorzystać. Wspomniany relaks oczywiście cieszy się dużą popularnością, ponieważ mnóstwo osób szuka pewnego rodzaju ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwości otwierające się dla miłośników żeglugi. Nie musimy wcale wybierać chłodnego Bałtyku lub dalekiego Morza Śródziemnego – mazurskie jeziora będą w sam raz na kilkudniowy, spokojny rejs.

Na wysokości

Sezon w górach zazwyczaj dzieli się na zimowe oraz letnie miesiące. To właśnie wtedy w Sudetach znajdziemy mnóstwo turystów, którzy szukają wrażeń. Pasmo górskie położone na granicy polsko-czeskiej cieszy się bardzo dużą popularnością. Przede wszystkim taką formę wypoczynku wybierają osoby lubiące aktywnie spędzać czas, bez względu na wybraną porę roku. Zimą mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Nawet w przypadku nieco gorszych warunków, stoki mogą być sztucznie naśnieżane, dzięki czemu bez problemów możemy szusować. Kilka miesięcy później na szlakach Karkonoskiego Parku Narodowego możemy spotkać mnóstwo sympatyków pieszych wędrówek, chcących pooddychać świeżym powietrzem.

Stołeczne piękno

Warszawa przyciąga do siebie nie tylko biznesmenów z całej Polski. Jako najważniejsze miasto w kraju warto zwrócić uwagę na burzliwą historię, z którą musiało się ono zmagać. Pozwoliła ona na stworzenie jedyne w swoim rodzaju fenomenu architektonicznego, będącego wizytówką stolicy Polski. Warszawa posiada wiele miejsc doskonale nadających się do spędzenia wolnego czasu. Bulwary nad Wisłą oraz wiele parków ze ścieżkami rowerowymi idealnie relaksuje zarówno mieszkańców, jak i turystów.