Jak z Jeleniej Góry dojechać do pracy w Belgii? Podpowiadamy!

Jak z Jeleniej Góry dojechać do pracy w Belgii? Podpowiadamy!

Belgia jest krajem, do którego w celach zarobkowych co roku wyjeżdżają tysiące Polaków. Dlatego dziś chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej Połączeniach komunikacyjnych Belgii z Jelenią Górą. W jaki sposób najszybciej i najwygodniej dostać się do tego kraju? Na co zwrócić uwagę przy planowaniu wyjazdu i czy sama podróż jest uciążliwa? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Belgia – popularny kierunek zarobkowy i nie tylko
  2. Jak dostać się do Belgii z Jeleniej Góry?

Belgia – popularny kierunek zarobkowy i nie tylko

Belgia jest chętnie odwiedzana zarówno przez polskich turystów, jak i emigrantów zarobkowych. To tu znajduje się Parlament Europejski, to tutejsza czekolada jest uznawana za jedną z najlepszych, a miasta takie jak Brugia, Gandawa, Antwerpia czy Bruksela urzekają pięknem architektury o każdej porze roku, dnia i nocy. To właśnie one są również najczęstszym kierunkiem odwiedzin turystów – w wypadku emigrantów zarobkowych, sprawa wygląda nieco inaczej. Oczywiście istnieje duża szansa na znalezienie godnej pracy w wymienionych dużych belgijskich miastach, praktyka jednak pokazuje, że większość ofert proponowanych przez agencje pracy, to prace na wsi lub w małych miejscowościach. Często jest to praca z zapewnionym noclegiem, za który potrącana jest część wynagrodzenia – to często prace w szklarniach, centrach logistycznych i magazynach czy zakładach wytwórstwa przemysłowego. Tego rodzaju obiekty znajdują się na obrzeżach miast, lub na terenach wiejskich. I w tym miejscu przechodzimy do clou dzisiejszego artykułu – w jaki sposób bezpiecznie i wygodnie dostać się do takiej małej miejscowości?

Jak dostać się do Belgii z Jeleniej Góry?

Pierwsza opcja to samolot – do Belgii z Polski dotrzemy ta droga z kilku polskich miast. Problem jest jednak taki, że Jelenia Góra nie ma własnego lotniska, a dojazd do Wrocławia czy Poznania to kolejne dodatkowe godziny doliczone do czasu podróży. Dodatkowo, po wylądowaniu w Belgii będziemy musieli dostać się jeszcze do miejscowości, w której znajduje się zakład pracy. Taka podróż to znowu dodatkowe godziny do czasu podróży oraz środki przeznaczone na dojazdy. Ciekawą opcją są busy Jelenia Góra – Belgia. Sieć połączeń tych busów przebiega przez całą Belgię – obsługa linii dobrze zna Belgię i zawsze pomaga przy wyborze najlepszego połączenia. Flota busów obsługujących połączenie Belgii z Jelenią Górą składa się z nowoczesnych, klimatyzowanych pojazdów, wyposażonych w wygodne fotele a nierzadko kontakty do ładowania telefonów. Podróż autobusem do Belgii jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę podróży oraz nie miały wcześniej okazji odwiedzić tego kraju.