Czy warto wydać własną książkę?

Czy warto wydać własną książkę?

Wydanie autorskiej książki to nie lada wyczyn. Takie przedsięwzięcie jest przedmiotem marzeń nie jednej osoby, jednak nie wszyscy się na nie decydują. Istnieje bowiem szereg kwestii, które wiążą się z ryzykiem. Samodzielne wydanie własnego dzieła to bowiem spory koszt. Czy warto zainwestować w tę inicjatywę? Zastanówmy się wspólnie!

Ile kosztuje wydanie autorskiej książki?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wydanie książki? To zależy przede wszystkim od wybranego modelu publikacji oraz nakładu. Do wyboru masz bowiem współpracę z profesjonalnym wydawnictwem, która nie wiąże się co prawda z koniecznością samodzielnego finansowania wydania książki, jednak w efekcie pozbędziesz się możliwości większego zarobku i uzależnisz się od oficyny. Druga opcja to vanity press, która jest nieco bardziej korzystna dla autora, jednak tu koszty pokrywa autor. Ostatnia możliwość to tzw. self-publishing, w którym 100% kosztów wydawnictwa pokrywa pisarz będący jednocześnie swoim niezależnym wydawcą. Ten model gwarantuje również 100% zysków ze sprzedaży dzieła dla autora.

Z czym wiąże się bycie autorem?

Każdy autor, który zdecydował się na wydanie własnej twórczości, staje się jednocześnie członkiem niezwykle wąskiego grona. Może liczyć na społeczny szacunek i możliwość dalszego rozwoju oraz osiągania kolejnych sukcesów. Jeśli ta wizja jest dla ciebie kusząca, nie warto dłużej czekać! Autorzy różnego rodzaju poradników i książek naukowych czy reportaży mogą również brać udział w różnego rodzaju konferencjach czy spotkaniach. Ich dzieła są często cytowane, a oni sami zapraszani są do udzielania komentarzy czy wywiadów. Oczywiście własna publikacja to także szansa na wygenerowanie imponującego dochodu!

Czy warto wydać autorską książkę?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wydać własną książkę, musisz pamiętać, że nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz. Czasami dla własnych marzęń warto zaryzykować naprawdę wiele: czas, karierę zawodową czy pieniądze. Nie musisz wydawać swojej książki od razu - postaw sobie cel i realizuj go małymi krokami. Warto to zrobić chociażby dla poczucia spełnienia i samorealizacji, a na zyski i sławę przyjdzie z pewnością również przyjdzie czas. Wystarczy zapytać kilku autorów, czy żałują swojej decyzji - jesteśmy absolutnie przekonani, że żaden z nich nie odpowie twierdząco. Bycie autorem to bowiem wielka sztuka.

Jeśli wciąż rozwodzisz się nad tym, czy powinieneś wydać napisaną przez siebie książkę, odstaw na bok wątpliwości i zacznij działać! Marzenia są w końcu po to, aby je spełniać!