Biznes poza granicami kraju

Biznes poza granicami kraju

Globalizacja stanowi jeden z najważniejszych aspektów naszego życia. Bez tego nie bylibyśmy w stanie kupować hiszpańskich ciuchów, jeździć na amerykańskich deskorolkach, a nawet jeść japońskiego sushi w restauracjach. Nie da się jednak ukryć, że aby czerpać chociaż ułamek możliwości, musimy zdecydowanie podszkolić nasze umiejętności językowe.

Pierwsze kroki

Zanim jednak zaczniemy podbijać świat i regularnie pojawiać się na Wall Street w celach biznesowych, możemy skupić się przede wszystkim na zarabianiu pieniędzy. Znajdziemy różne programy, które umożliwiają nam wakacyjny wyjazd do rozmaitych miejsc na całym świecie. Największą popularnością cieszą się jednak amerykańskie wyjazdy. Kilkanaście tygodni pracy kończy się zwiedzaniem wybranych przez nas atrakcji, z których część z nich pokryją zarobione przez nas pieniądze. Do marzeń o takim wyjeździe będziemy jednak potrzebowali znajomości języka urzędowego w Stanach Zjednoczonych, jakim jest angielski. Bielsko, Katowice, Gliwice - w wielu miastach znajdziemy profesjonalnych nauczycieli, którzy pomogą nam oswoić się z mową Szekspira.

Gdzie najlepiej się uczyć?

Nie ma co ukrywać, że w polskich szkołach trudno znaleźć wysokiej jakości program nauczania. Nawet jeżeli nauczyciele dają sobie radę zarówno pod kątem zainteresowania uczniów tematem, jak i samym podejściem merytorycznym, to niestety zbyt duże grupy nie pozwalają rozwinąć się jednostkom pod kątem konwersacji oraz wprowadzenia zasad gramatycznych w życie. Warto jak najszybciej zacząć rozwijać się w taki sposób. Czasami niestety będzie trzeba poświęcić dodatkowo swój czas po zajęciach w liceum czy po pracy. Właśnie w taki sposób zazwyczaj funkcjonuje każda szkoła języków obcych. Bydgoszcz to zaledwie jedno z wielu miast na mapie naszego kraju, w którym widać wyraźnie wzrost zainteresowania nauką angielskiego.

Na najwyższym poziomie

Możemy świetnie rozmawiać po angielsku na różne tematy. W trakcie konferencji międzynarodowych dajemy sobie radę zarówno przy konwersacjach z osobami z Kalifornii, ale także ze specyficznym, szkockim akcentem. Czasami zdarza się jednak, że nawet nasze wysokie umiejętności nie wystarczą i zlecamy tłumaczenia podmiotom zewnętrznym. Ze względu na bardzo specjalistyczny język - bardzo często prawniczy lub techniczny - tego typu działania cieszą się naprawdę sporym szacunkiem i są często wykorzystywane.